ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa, tel. i fax: +48 22 853 09 28, e-mail: wilw@wilw.waw.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Zmiana numeru telefonu

Informujemy o zmianie numeru telefonu z 22 853 09 28 na
22 593 18 87

Zachęcamy również do kontaktu drogą e-mailową: wilw@wilw.waw.pl

 
Termin najbliższego posiedzenia Rady WIL-W

Informujemy, że najbliższe posiedzenie Rady Warszawskiej Izby-Lekarsko-Weterynaryjnej odbędzie się 27 czerwca 2019 r. Wszelkie wnioski kierowane do Rady WIL-W winny być złożone w jej biurze do 19 czerwca 2019 r.

 
Zmiana godzin pracy biura WIL-W

Informujemy, że 21 czerwca 2019 r.
Biuro Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej będzie nieczynne.

Start

Warunki podróżowania z psami, kotami i fretkami do Brazylii

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

W celu przywozu do Brazylii roślin i żywych zwierząt, podróżny przedstawić powinien w Ambasadzie do legalizacji świadectwo fitosanitarne lub świadectwo zdrowia wydane w obszarze pochodzenia rośliny lub zwierzęcia. W przypadku psów i kotów podróżny powinien, dodatkowo, przedstawić świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie.


Jeśli pragniesz podróżować do Brazylii ze swoim zwierzęciem domowym (psem, kotem lub ptakiem), Brazylijskie prawo wymaga spełnienia następujących procedur przed odjazdem:


1. powinieneś otrzymać od autoryzowanego weterynarza:

(a) świadectwo zdrowia zwierzęcia (potwierdzające, że na 10 dni przed odjazdem, zwierzę jest zdrowe i nie istnieją choroby zakaźne na obszarze pochodzenia zwierzęcia) i

(b) świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie; świadectwa mogą być wydane przez weterynarza w jednym dokumencie;


2. zarówno świadectwo zdrowia, jako i świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie, powinny być zalegalizowane przez Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych;


3. złóż świadectwo zdrowia oraz świadectwo szczepienia przeciwko wściekliźnie w Ambasadzie Brazylii w celu ich legalizacji (patrz „Legalizacja Dokumentów”). Nie ma kwarantanny zwierząt domowych w Brazylii. Opłata konsularna za legalizację każdego świadectwa wynosi USD 20,00.

Poprawiony: środa, 21 października 2009 19:47