ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa, tel. i fax: +48 22 853 09 28, e-mail: wilw@wilw.waw.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Termin najbliższego posiedzenia Rady WIL-W

Informujemy, że najbliższe posiedzenie Rady Warszawskiej Izby-Lekarsko-Weterynaryjnej odbędzie się 18 grudnia2018 r. Wszelkie wnioski kierowane do Rady WIL-W winny być złożone w jej biurze do 13 grudnia 2018 r.

Start Zakłady lecznicze dla zwierząt Sprawy bieżące Opodatkowanie budynków zajmowanych przez Zakłady lecznicze dla zwierząt

Opodatkowanie budynków zajmowanych przez Zakłady lecznicze dla zwierząt

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 

Od budynków i ich części zajmowanych przez lecznicę dla zwierząt trzeba płacić najwyższą stawkę podatku od nieruchomości przewidzianą dla działalności gospodarczej”.


Naczelny Sąd Administracyjny nie zgodził się ze stanowiskiem skarżącej spółki świadczącej usługi weterynaryjne. Zdaniem spółki winna ona płacić podatek od nieruchomości jak od budynków i ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych. Stanowiska tego nie podzielił jednak Naczelny Sąd Administracyjny, który stwierdził, że usług weterynaryjnych nie można uznać za świadczenia medyczne.


W związku z powyższym budynki lub ich części zajęte na lecznicę dla zwierząt są opodatkowane stawką podstawową dla nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą (II FSK 1137/2006).

Źródło: Gazeta Prawna Nr 209 z dnia 26-28 października 2007 r.

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 22:38