ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa, tel. i fax: +48 22 853 09 28, e-mail: wilw@wilw.waw.pl

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Termin najbliższego posiedzenia Rady WIL-W

Informujemy, że najbliższe posiedzenie Rady Warszawskiej Izby-Lekarsko-Weterynaryjnej odbędzie się 18 grudnia2018 r. Wszelkie wnioski kierowane do Rady WIL-W winny być złożone w jej biurze do 13 grudnia 2018 r.

Start Aktualności
Aktualności

Wynagrodzenia za czynności z wyznaczenia - ankieta

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!

W związku z ciągłym odkładaniem przez Ministerstwo terminu znowelizowania przepisów w sprawie wysokości opłat pobieranych przez Inspekcję Weterynaryjną oraz wysokości i zasad wynagradzania lekarzy weterynarii za czynności z wyznaczenia PLW, Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna przed podjęciem działań zmierzających do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec takiej postawy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi postanowiła zasięgnąć opinii członków naszego samorządu zawodowego w tej sprawie przeprowadzając ankietę. Wynik będzie wytyczną, co do dalszego postępowania Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej.

Uprzejmie prosimy o pobranie zamieszczonej poniżej ankiety i wyrażenie swojego zdania. Ankietę należy odsyłać na nr fax: 228530928

 

Ankieta: plik w formacie doc

Poprawiony: piątek, 01 października 2010 13:13
 

Zapytanie ofertowe

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

4 października 2010 r.
Zapytanie ofertoweWarszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna w związku z realizacją projektu „Sukces w weterynarii” współfinansowanego ze środków europejskich w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 planuje prowadzenie następujących działań stanowiących przedmiot niniejszego zapytania ofertowego:

I. Zamawiający:
Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna
ul. Nowoursynowska 159
02-776 Warszawa

II. Warunki ogólne:
Niniejsza oferta jest całościowa, zamawiający wyklucza składanie ofert częściowych.

III. Opis przedmiotu zamówienia:
1. Konsultacja sprawozdawczości projektu.
2. Koordynacja szkoleń, w tym: warsztatów kompetencji społecznych, szkoleń dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej, ogólnych i specjalistycznych szkoleń komputerowych, stworzenia platformy e-learningowej i zamieszczania treści na platformie.
3. Przygotowanie i przeprowadzenie 3 edycji 4 bloków (każdy po 16 godzin) warsztatów kompetencji społecznych:
3.1 Asertywność, jak odpowiadać na potrzeby właściciela zwierząt dbając o własne potrzeby, stawianie granic, techniki asertywnych odpowiedzi, przyjmowanie krytyki
3.2 Jak rozwiązywać potrzeby i mówić o rzeczach trudnych, skuteczna komunikacja, trudne emocje
3.3 Radzenie sobie ze stresem: źródła stresu w pracy lekarza, lekarki weterynarii, jak sobie z nimi radzić
3.4 Komunikacja, czyli jak zachęcić właściciela zwierzęcia do współpracy.
4. Przygotowanie i przeprowadzenie 3 edycji 4 bloków szkoleniowych (każdy po 16 godzin) szkoleń z prowadzenia działalności gospodarczej:
4.1 Współpraca w środowisku lekarskim
4.2 Budowa strategii firmy
4.3 Marketing i podstawy obsługi klienta
4.4 Przetargi (m.in. źródła informacji o przetargach, dokumentacja przetargu, zawiązywanie konsorcjum do przetargu, opracowanie oferty, strategia współpracy – praca grupowa).
5. Szkolenia ogólne komputerowe dla osób powyżej 45 roku życia – 2 edycje po 16 godzin każda.
6. Stworzenie platformy e-learningowej dla lekarzy i lekarek weterynarii zawierającej m.in. materiały szkoleniowe, interaktywną tablicę ogłoszeń, forum, sondaże.
7. Nadzór techniczny nad platformą i jej moderacja przez okres 16 miesięcy.

  


 
Odpowiedź na zapytanie ofertowe musi zawierać:
- nazwę i adres oferenta oraz podpis oferenta pod ofertą,
- opis odpowiedzi na ofertę nawiązujący do przedmiotu zamówienia,
- opis doświadczenia oferenta w świadczeniu usług dotyczących przygotowania programów szkoleniowych i przeprowadzenie szkoleń interpersonalnych i komputerowych, szczególnie szkoleń dla lekarzy, lekarek weterynarii, jak również w tworzeniu i moderowaniu platform e-learningowych oraz w rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków EFS w ramach programu POKL,
- kosztorys ofertowy w podziale na poszczególne elementy zamówienia w kwotach brutto,
- warunki płatności.

Termin nadsyłania ofert upływa 11 października 2010 r. o godz. 10.00
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z p. Agnieszką Jackowską-Tracz, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Oferty prosimy przesyłać faksem na nr +48 22 853 09 28 lub mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi w oparciu o następujące kryteria:
- doświadczenie oferenta (lub współpracujących trenerów/rek) w prowadzeniu szkoleń interpersonalnych dla lekarzy/ lekarek weterynarii, prowadzenia działalności gospodarczej oraz komputerowych, szczególnie dla osób po 45 roku życia jak również doświadczenie w tworzeniu platform e-learningowych - 50%,
- doświadczenie w rozliczaniu projektów dofinansowanych ze środków EFS (w tym organizacji działających non-profit) oraz w zarządzaniu zgodnym z zasadą równości szans kobiet i mężczyzn - 30%,
- cena - 20%.

Poprawiony: poniedziałek, 04 października 2010 09:42
 

VII edycja Studiów Podyplomowych Higiena Zwierząt Rzeźnych i Żywności Pochodzenia Zwierzęcego

Email Drukuj PDF

higiena

Katedra Higieny Żywności i Ochrony Zdrowia Publicznego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie zaprasza Państwa na VII edycję Studiów Podyplomowych Higiena Zwierząt Rzeźnych i Żywności Pochodzenia Zwierzęcego, temat nr 15.

Dokumenty przyjmowane będą do 15 stycznia 2011 w sekretariacie Katedry.

WIĘCEJ INFORMACJI

Poprawiony: piątek, 17 września 2010 10:04
 

Odpowiedz GLW na apel KRL-W w sprawie wyznaczeń

Email Drukuj PDF

Poniżej prezentujemy Państwu odpowiedz Janusza Związka, Głównego Lekarza Weterynarii, na apel Krajowej Rady Lekarsko – Weterynaryjnej o podjęcie działań w sprawie wyjaśnienia sposobu zawierania i realizacji umów z wyznaczonymi lekarzami weterynarii.

Odpowiedz GLW: plik w formacie PDF

 

Posiedzenie Rady WIL-W, Łąck 3-4 lipca 2010

Email Drukuj PDF

Relacja filmowa

Poprawiony: piątek, 03 września 2010 11:23
 

Apel w sprawie wyznaczeń

Email Drukuj PDF

Przedstawiamy państwu apel Krajowej Rady Lekarsko - Weterynaryjnej do Janusza Związka, Głównego Lekarza Weterynarii o podjęcie działań w sprawie wyjaśnienia sposobu zawierania i realizacji umów z wyznaczonymi lekarzami weterynarii po 1 stycznia 2011 r.

Apel: plik w formacie PDF

Poprawiony: środa, 25 sierpnia 2010 08:57
 

Obchody 90. rocznicy Bitwy Warszawskiej

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 


Tradycyjnie przedstawiciele Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej uczestniczyli w obchodach rocznicy Bitwy Warszawskiej odbywających się w Ossowie. Lekarze weterynarii od wielu lat są zangażowani w organizację i uświetnienie obchodów rocznicowych. 
Dr Jacek Krzemiński jest współreżyserem rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej. Dr Andrzej Bereznowski z ramienia WIL-W zapewnia opiekę weterynaryjną podczas rekonstrukcji oraz Mistrzostw Formacji Kawaleryjskich.

GALERIA

Poprawiony: piątek, 17 września 2010 10:01
 

Praca Mińsk Maz.

Email Drukuj PDF

Zatrudnię stażystę/lekarza weterynarii do gabinetu weterynaryjnego w Mińsku Maz.
wiadomość na e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel.: 502 208 168

 

Rejestr szczepień p/wściekliźnie - Warszawa

Email Drukuj PDF

Uwaga lekarze weterynarii w Warszawie

Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna przekazuje informację Powiatowego Lekarza Weterynarii w Warszawie o obowiązku raportowania danych z prowadzonych przez lekarzy weterynarii rejestrów szczepionych psów przeciwko wściekliźnie do 15 dnia następnego miesiąca. Dane mogą być przesyłane faksem

tel.: +48 22 841 14 08

lub e-mailem

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Poprawiony: czwartek, 05 sierpnia 2010 10:39
 

Pomoc Powodzianom

Email Drukuj PDF

Fundacja Lekarzy Weterynarii „SENIOR”

W związku z powodzią na terenie Polski oraz szkodami, które dotknęły również lekarzy weterynarii, podjęliśmy akcję zbierania pieniędzy dla powodzianposzkodowanych lekarzy weterynarii.

Wpłaty prosimy dokonywać na konto FUNDACJI Lekarzy Weterynarii "SENIOR" z dopiskiem: "Powódź 2010":

nr konta: 68 1020 1156 0000 7502 0076 6402

adres: al. Przyjaciół 1 lok 2

00-565 Warszawa

nr KRS 0000278939

NR REGON 141007547

NIP 701-01-66-651

Poprawiony: wtorek, 25 maja 2010 12:32
 

Zakład leczniczy dla zwierząt na sprzedaż

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Dobrze prosperująca lecznica weterynaryjna w miejscowości Sadlno, powiat Konin, woj. wielkopolskie
Więcej informacji

Poprawiony: piątek, 12 marca 2010 09:50
 

Do adopcji

Email Drukuj PDF

Jednoroczny owczarek kaukaski, samiec, oznakowany mikroczipem, szczepiony zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Pies jest łagodny i bardzo przyjacielski.
Kontakt: 602 268 844

 

Przetarg na elektroniczne znakowanie psów i kotów

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informuję, że trwają prace nad ogłoszeniem przez Urząd m.st. Warszawy przetargu na „Świadczenie usług weterynaryjnych z zakresu elektronicznego znakowania psów i kotów, których właściciele zamieszkują na terenie m.st. Warszawy.

Zainteresowanych odsyłamy do strony http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/wyszukiwarka.php, na której znajduje się opis przedmiotu zamówienia stanowiący część Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ).
Poniżej znajduje się bezpośredni link do ogłoszenia:
http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/zamowienie.php?zamowienie=28187
W razie pytań proszę o kontakt.

Z poważaniem

 

Anna  Kośnik

Wydział ds. Zwierząt

Biuro Ochrony Środowiska

Urzędu m.st. Warszawy

tel: 22 257 93 69

Poprawiony: piątek, 12 marca 2010 09:57
 

Stanowisko w sprawie obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi

Email Drukuj PDF

Przedstawiamy Państwu stanowisko Komisji Lekarzy Wolnej Praktyki i Farmacji Krajowej Rady Lekarsko Weterynaryjnej dotyczące dokumentowania rozchodu produktów leczniczych w zakładzie leczniczym dla zwierząt. Stanowisko porusza kwestię prowadzenia dokumentacji w formie książki leczenia zwierząt i dokumentacji obrotu detalicznego produktami leczniczymi weterynaryjnymi.

Stanowisko plik w formacie PDF
Rozporządzenie Min. Rol. W sprawie prowadzenia dokumentacji obrotu detalicznego produktami leczniczymi weterynaryjnymi i wzoru dokumentacji plik w formacie PDF
Wzór dokumentacji plik w formacie DOC

 

Bezpłatne szkolenia z funduszy UE

Email Drukuj PDF

Więcej informacji - plik w formacie PDF

Poprawiony: wtorek, 09 lutego 2010 09:35
 

Zmiana ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej

Email Drukuj PDF

Przedstawiamy Państwu rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej oraz niektórych innych ustaw.
Głównym celem projektu ustawy jest wprowadzenie do polskiego porządku prawnego postanowień dyrektywy Rady 2008/73/WE z dnia 15 lipca 2008 r. upraszczającej procedury dotyczące podawania i publikowania informacji z dziedziny weterynarii i zootechniki.
Obok projektu ustawy znajdą państwo opinię o zgodności projektu z prawem wspólnotowym oraz projekty dwóch rozporządzeń Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi: 
- w sprawie krajowych laboratoriów referencyjnych właściwych dla poszczególnych rodzajów i kierunków badań
- w sprawie szczegółowych warunków i trybu gromadzenia, przetwarzania oraz przekazywania danych dotyczących wyników przeprowadzonych badań laboratoryjnych oraz sposobu prowadzenia baz danych.


Druk sejmowy nr 2636 (projekt ustawy, uzasadnienie, projekty rozporządzeń ) plik w formacie PDF

Poprawiony: środa, 13 stycznia 2010 13:10
 

Podatek VAT od usług lekarsko-weterynaryjnych

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

W 2010 roku stawka podatku VAT od usług lekarsko-weterynaryjnych nie ulega zmianie.

Poniżej przedstawiamy Państwu opinię prawną radcy prawnego Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej na temat podatku VAT.
Opinia prawna plik w formacie PDF

Poprawiony: środa, 06 stycznia 2010 14:06
 

Wyznaczenia do badania mięsa - Sokołów Podlaski

Email Drukuj PDF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim
wyznaczy 4 lekarzy weterynarii do badania mięsa w rzeźniach.

Wymagania:
- prawo wykonywania zawodu
- 3-miesięczny staż pracy w zakładach mięsnych
- aktualna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych
- aktualne badania okulistyczne
- zaświadczenie o ukończonym kursie dot. badania mięsa metodą wytrawiania
 
Z poważaniem,
 
Czesław Żurawski
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokołowie Podlaskim

Telefon: 25 787-39-83

Poprawiony: czwartek, 21 stycznia 2010 09:11
 

Komunikat w sprawie kas rejestrujących

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Przedstawiamy Państwu komunikat i omówienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie kas rejestrujących i ich stosowania w 2010 r.
Od 23 kwietnia 2010 r. zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego traci moc przepis zawarty w art. 111 ust. 7 pkt 3 i ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług.
W związku z tym, jeśli sytuacja prawna nie ulegnie zmianie, lekarze weterynarii będą zobowiązani po tej dacie prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy użyciu kas rejestrujących (fiskalnych).

Komunikat plik w formacie PDF

Poprawiony: czwartek, 31 grudnia 2009 09:45
 

Odpowiedź na Apel VII Krajowego Zjazdu Lekarzy Weterynarii

Email Drukuj PDF

Odpowiedź Sekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów Elżbiety Suchockiej-Roguskiej na Apel VII Krajowego Zjazdu Lekarzy Weterynarii z dnia 26 czerwca 2009 r. o zapewnienie terminowego regulowania należności za wykonywanie monitoringu chorób zakaźnych zwierząt.

Apel plik w formacie PDF
Odpowiedź plik w formacie PDF

Poprawiony: czwartek, 31 grudnia 2009 09:48
 

Wręczenie dyplomów prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii nowym członkom WIL-W

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Fotoprezentacja

Poprawiony: środa, 06 stycznia 2010 14:11
 


Strona 9 z 11