ul. Nowoursynowska 159, 02-776 Warszawa, tel. i fax: +48 22 853 09 28, e-mail: wilw@wilw.waw.pl

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Usterka

Z uwagi na przerwę w dostawie usług telekomunikacyjnych, numer 22 853 09 28 jest tymczasowo nieczynny.

Proszę o korzystanie w tym czasie z awaryjnie uruchomionej linii
22 593 18 87

Zachęcamy również do kontaktu drogą e-mailową: wilw@wilw.waw.pl

 
Uwaga! Ubezpieczenie OC

Szanowni Państwo!

Przypominamy o zbliżającym się terminie zawierania przez Warszawską Izbę Lekarsko-Weterynaryjną polisy ubezpieczenia OC.
Na liście ubezpieczonych znajdą się osoby nie zalegające z opłatą składki członkowskiej lub których zaległość z tego tytułu nie przekroczy 120,00 zł w dniu 26 lutego 2019 r. (data zaksięgowania wpłaty).

Start Aktualności
Aktualności

Praca - Sokołów Podlaski

Email Drukuj PDF

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sokołowie Podlaskim Zatrudni lekarzy weterynarii na stanowisku inspektorów weterynarii.

tel.: +48 25 781 27 01

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 19:56
 

Praca

Email Drukuj PDF

Lekarz weterynarii Zbigniew Nieroda pilnie poszukuje lekarza weterynarii do gabinetu weterynaryjnego.

tel.: +48 502 41 02 87

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 20:02
 

Praca - Otwock

Email Drukuj PDF

Praca dla lekarza weterynarii ze stażem lub bez. Praca w gabinecie weterynaryjnym w młodym i życzliwym zespole. Zatrudnienie na umowę o pracę na 1/2 lub cały etat w Otwocku.

Oktawiusz Krawczyński

tel: +48 502 15 15 45

 

Praca dla LEKARZA WETERYNARII - Francja

Email Drukuj PDF

INTERIMAX jest nowoczesną agencją rekrutacyjną, realizującą projekty dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw. Jeżeli poszukujesz nowych wyzwań i możliwości pracy w kraju lub za granicą - nasza oferta jest dla Ciebie! Dla naszego Klienta w Normandii we Francji, właściciela profesjonalnej hodowli psów i kotów, poszukujemy lekarza weterynarii zainteresowanego otwarciem własnej działalności w tymże kraju. Poszukiwana osoba powinna mieć wykształcenie wyższe kierunkowe, dość dobrze znać angielski lub francuski i mieć motywację do dłuższego pobytu we Francji. W grę wchodzą również pary lub małżeństwa, które chciałyby wspólnie prowadzić działalność weterynaryjną.

 

KLIENT:

 • oferuje wsparcie i pomoc we wszelkich formalnościach związanych z otwarciem we Francji własnej działalności weterynaryjnej oraz w organizacji zakwaterowania dla lekarza weterynarii,
 • zapewnia pomoc (także finansową) w organizacji siedziby firmy, zapewnienia stałych zleceń (własna hodowla oraz zaprzyjaźnieni hodowcy),
 • zapewnia wynagrodzenie za prace weterynaryjne wykonywane w ramach jego własnej hodowli.

WYMAGANIA:

 • wykształcenie wyższe kierunkowe,
 • min. 5-letnie doświadczenie w pracy jako lekarz weterynarii,
 • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (znajomość języka francuskiego będzie niekwestionowanym atutem),
 • duża wiedza z zakresu weterynarii,
 • prawo jazdy kat. B
 • komunikatywność,
 • dobra organizacja,
 • zaangażowanie w wykonywaną pracę,
 • umiejętność aklimatyzacji,
 • chęć osiedlenia się we Francji i prowadzenia tam własnej działalności, przy wsparciu i współpracy z Klientem.

Zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu! Prześlij swoje CV na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

z dopiskiem:

„LEKARZ WETERYNARII”

 

Pamiętaj o załączeniu do swojej aplikacji następującej klauzuli:

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy, przez firmę INTERIMAX Sp. z o.o., dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)".

 

Uprzejmie informujemy, że zastrzegamy sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami.

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 20:44
 

Specjalizacja - Rozród zwierzat

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Katedra i Klinika Rozrodu, Chorób Przeżuwaczy oraz Ochrony Zdrowia Zwierząt, Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, w porozumieniu z Krajową Komisją do spraw Specjalizacji Lekarzy Weterynarii zamierza zorganizować kolejne Specjalizacyjne Studium Podyplomowe „ROZRÓD ZWIERZĄT”.


Przewidywany czas rozpoczęcia zajęć - styczeń 2010 roku
Czas trwania - 5 semestrów


Zajęcia odbywać się będą w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie uczestnictwa pod adresem:

Prof. Jan Twardoń
Katedra i Klinika Rozrodu, Chorób Przeżuwaczy oraz Ochrony Zdrowia Zwierząt
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
pl. Grunwaldzki 49
50-366 Wrocław
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Informacja telefoniczna: lek. wet. Maciej Bednarski, lek. wet. Joanna Polańska

tel.: +48 71 32 05 318


Zgłoszenie powinno zawierać dokumenty przewidziane rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (Dz. U. nr 131, poz. 667 z 28.11.1994 r.)
Termin składania dokumentów upływa 30 października 2009 roku.Kierownik specjalizacji,
prof. Jan Twardoń

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 19:57
 

Materiały na Zjazd WILW 2018

Email Drukuj PDF

>> Materiały na Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Lekarzy Weterynarii Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, Warszawa 22 kwietnia 2017 r. - plik w formacie PDF

 

 

>> Uchwała Nr 100/2016/VI Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 14 grudnia 2016 r. w sprawie Regulaminu wyborów do organów i w organach izb lekarsko-weterynaryjnych oraz trybu odwoływania organów i członków tych organów - plik w formacie PDF, załącznik

 

>> Regulamin Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Lekarzy Weterynarii Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej - plik w formacie PDF

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 08:04
 

Praca dla absolwentów - Żyrardów

Email Drukuj PDF

Gabinet weterynaryjny Mar-Vet w Żyrardowie przyjmie na staż lekarzy weterynarii do pracy z małymi zwierzętami. Posiadamy RTG, USG, własne laboratorium analityczne. Oferujemy ciekawą pracę w młodym, czteroosobowym, rozwijającym się zespole. Realna szansa na zatrudnienie po odbyciu stażu.

 

Kontakt:

lek.wet. Mariusz Komorowski,

ul. kap. Pałaca 33F,

96-300 Żyrardów

tel.: +48 694 73 71 87

 

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

http://www.mar-vet.pl

 

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 20:53
 

Sprawa Honoru

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

O umówionej porze do gabinetu weszło małżeństwo Holendrów zapisanych na konsultację ze szczeniakiem. Po wstępnych pytaniach i założeniu karty zapytałem o kopiowane u szczeniaka uszy. I wtedy właścicielka psa opowiedziała bardzo przykrą dla niej historię. Odwiedziła rodzimą (holenderską) klinikę weterynaryjną z tym samym szczenięciem kilka tygodni wcześniej by uzgodnić terminy odrobaczania i szczepienia. W miarę trwania wizyty w gabinecie przybywało personelu a wraz z nim ostrych słów pod jej adresem. Zażądano nazwiska i adresu lekarza, który dokonał kopiowania uszu u szczeniaka, straszono procesem i wysoką grzywną ją i lekarza. Uratowała się mówiąc, ze szczeniaka kupiła w Polsce i miał już kopiowane uszy. Wtedy nasłuchała się komentarzy na temat naszego kraju, naszych lekarzy weterynarii i naszego braku szacunku dla prawa. Dopiero wtedy zechciano zająć się psem i potraktować go jako pacjenta.
Opowiedziana mi historia zakończona została pytaniem, czy w Polsce takie zabiegi (kopiowanie uszu) są zgodne z prawem. Odpowiedziałem, ze od 1997 roku są zabronione ustawą o ochronie zwierząt. Zapytała wtedy, dlaczego więc szczeniak, którego wtedy kupiła w Polsce miał przycięte uszy? Odpowiedziałem, ze widocznie dlatego, ze w Polsce niektórzy lekarze nie obawiają się niczego łamiąc prawo. Sam spotykam się z podobnymi przypadkami nierzadko. Nazwiska (szczególnie jedno) lekarzy powtarzają się od lat te same i nic się nie dzieje mimo upływ czasu.
Ciekawe jak długo jeszcze fatalna opinia o naszym zawodzie w Holandii będzie miała uzasadnienie?


dr Adam Michał Janicki

 

Dawna Medycyna i Weterynaria

Email Drukuj PDF

W dniach 6-8 maja 2009 r. w Chełmnie nad Wisłą odbyła się II Konferencja Naukowa „Dawna medycyna i weterynaria”.
Wiodącym tematem była „MEDYCYNA I WETERYNARIA MILITARNA”

Przedstawione prace dotyczyły szeroko pojętej historii medycyny i weterynarii wraz z dziedzinami pokrewnymi i związanymi pośrednio (ochrona środowiska, kultura, religia itp.)
Głównym celem organizatorów było przybliżenie i przedstawienie historii wojskowej medycyny i weterynarii, tak niezbędnych dziedzin wiedzy podczas konfliktów zbrojnych. 
Wybór miejsca konferencji dla uczestników jej pierwszej edycji jest zrozumiały, wszystkich innych zachęcamy do odwiedzenia Chełmna. 
Na konferencji był również obecny Prezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej dr Tadeusz Jakubowski.

Informacje o Konferencji znajdują się na stronie http://www.uwm.edu.pl/wmw/

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 20:57
 

Nieuprawnione używanie pieczątki

Email Drukuj PDF

Informuję, że z dniem 1 listopada 2006r. zaprzestałam wykonywania działalności gospodarczej pod nazwą „Gabinet Weterynaryjny Małgorzata Bąkowicz-Kietlińska Pułazie 12 07-323 Zaręby Kościelne NIP 118-148-92-05 Regon 551260740” i w związku z tym nie ponoszę odpowiedzialności za żadne działania zawodowe podejmowane bez mojego upoważnienia w moim imieniu przez osoby trzecie posługujące się moją pieczątką firmową lub pieczątką zbliżoną.

Poprawiony: piątek, 25 września 2009 12:30
 

Regulamin wyborów do organów izb lekarsko-weterynaryjnych oraz trybu odwoływania członków tych organów

Email Drukuj PDF

Uchwała Nr 88/2016/VI Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 28 września 2016 r. w sprawie Regulaminu wyborów do organów i w organach izb lekarsko-weterynaryjnych oraz trybu odwoływania organów i członków tych organów - plik w formacie PDF

Załącznik do Uchwały Nr 88/2016/VI - plik w formacie PDF

Instrukcja do regulaminu wyborów - plik w formacie PDF

Poprawiony: czwartek, 15 grudnia 2016 14:51
 

Komunikat w sprawie kas rejestrujących

Email Drukuj PDF
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Warszawa, 30 grudnia 2008
KILW/03211/70/08


Komunikat w sprawie kas rejestrujących


Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna informuje, że Minister Finansów w Dz.U. Nr. 228 pod poz. 1510 z dnia 29 grudnia 2008 r. opublikował rozporządzenie z dnia 19 grudnia 2008 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Zgodnie z zapisem §3 ust 1 tego rozporządzenia zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania do dnia 31 grudnia 2009 r. podatników wymienionych w załączniku do rozporządzenia wymienionych w pozycji 1-33 lekarze weterynarii umieszczeni są pod poz. 26. Symbol PKWiU „Usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej”.

Komentarz: do końca roku 2009 lekarze weterynarii maja obowiązek zmiany PKWiU w Urzędach Statystycznych wg nowej klasyfikacji PKD i PKWiU. Dnia 29.12.2008 r. Rzecznik Praw Obywatelskich złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją RP przepisów , które zwalniają z obowiązku rejestracji kasami dochodów przedstawicieli wolnych zawodów w tym lekarzy weterynarii.

Opracował: V-ce Prezes Krajowej rady Lekarsko-Weterynaryjnej lek. wet. Mirosław Tomaszewski


dr Tadeusz Jakubowski
Prezes Krajowej Rady Lekarsko – Weterynaryjnej

Poprawiony: niedziela, 27 września 2009 13:00
 

Opinia prawna - recepty weterynaryjne

Email Drukuj PDF

Opinia prawna - system zaopatrzenia lekarzy weterynarii w recepty i wymogi formalne dotyczące wystawiania recept


Opinia prawna

Dotycząca: systemu zaopatrzenia lekarzy weterynarii w recepty i wymogi formalne dotyczące wystawiania recept.
Zaopatrzenie lekarzy weterynarii w recepty i wymogi formalne jakim powinna odpowiadać recepta wystawiona przez lekarza reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 maja 2003 r., w sprawie wystawiania przez lekarzy weterynarii recept na produkty lecznicze lub leki recepturowe przeznaczone dla ludzi, które będą stosowane u zwierząt (Dz. U. Nr 97 poz. 891 z 2003 r.).


Czytając tekst Rozporządzenia, aby uniknąć ewentualnych kontrowersji przy realizacji recepty w aptece, lekarze weterynarii, powinni zwrócić uwagę na treść całego przepis § 8 Rozporządzenia, który, cytuję:
§ 8. 1. Zaopatrzenie w druki recept prowadzą hurtownie farmaceutyczne produktów leczniczych weterynaryjnych.

2. Recepty na produkty lub leki zawierające w swym składzie środki odurzające lub substancje psychotropowe wydawane są przez oddział wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia lub wskazany przez niego podmiot.


................................. 
Zwracam tu uwagę na ust. 2 tego przepisu, ponieważ Śląski Wojewódzki Inspektor Farmaceutyczny w Katowicach a ostatnio także Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie na podstawie informacji (skarg) napływających z aptek, sygnalizują przypadki, że lekarze weterynarii dość często wystawiają recepty na środki odurzające lub substancje psychotropowe na zwykłych receptach nabywanych w hurtowniach farmaceutycznych a zatem apteki odmawiają realizacji recept tego rodzaju co prowadzi do niepotrzebnych kontrowersji.
.................................


Opinia prawna opracowana przez radcę prawnego Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej, Zdzisława Czarneckiego
Z wyrazami szacunku,

dr Tadeusz Jakubowski
Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

al. Przyjaciół 1 lok. 2
00-565 Warszawa
tel/fax: (+48 22) 628 93 35
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.vetpol.org.pl

Poprawiony: niedziela, 27 września 2009 13:04
 

Zakład leczniczy dla zwierząt przedsiębiorstwem

Email Drukuj PDF

Prowadzenie zakładu leczniczego dla zwierząt zostanie zakwalifikowane jako prowadzenie działalności gospodarczej objęte obowiązkiem rejestracji i podlegające przepisom zawartym w ustawie z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej.

Tak wynika z opublikowanej w Dzienniku Ustaw z dnia 12 grudnia 2008 r. ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o zmianie ustawy o zakładach leczniczych dla zwierząt (Dz. U. Nr 220 poz. 1433). Akt wejdzie w życie 27 grudnia 2008 r.

Nowela umożliwi zakładom korzystanie z ułatwień prawnych i ekonomicznych przewidzianych w przepisach o swobodzie działalności gospodarczej - w szczególności dla mikroprzedsiębiorców oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Nowa regulacja będzie wymagać rejestracji działalności w odpowiednim dla formy prawnej podmiotu prowadzącego zakład rejestrze. Jednocześnie zostaną utrzymane przepisy dotyczące konieczności weryfikacji spełniania warunków ustawowych prowadzenia działalności przez zakłady lecznicze dla zwierząt.

Źródło: lexPolonica

Tu do pobrania tekst zmany ustawy o zakładach leczniczych.

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 22:38
 

Wpis do ewidencji działalności gospodarczej

Email Drukuj PDF

Podmioty, które zostały wpisane do ewidencji zakładów leczniczych dla zwierząt przed 27 grudnia 2008 r. do 27 czerwca 2009 r. mają obowiązek przedstawić Radzie Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej:

 • zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej albo o wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego, oraz
 • oświadczenie, o którym mowa w art. 17 ust. 4 ustawy o zakładach leczniczych dla zwierząt. Oświadczenie do pobrania w formacie PDF.


Rada WIL-W zobowiązana jest do wykreślenia z ewidencji każdego podmiotu, który nie wywiązała się z powyższego obowiązku.

Szczególną uwagę należy zwrócić na zgodność oświadczenia ze stanem faktycznym. Oświadczenia niezgodne ze stanem faktycznym (np. niewłaściwa nazwa zakładu) nie zostaną przyjęte przez Radę WIL-W. Przedsiębiorca, którego wykreślono z ewidencji zakładów leczniczych dla zwierząt, może uzyskać ponowny wpis do tej ewidencji nie wcześniej niż po upływie 3 lat od dnia wydania decyzji o wykreśleniu.

Poprawiony: piątek, 25 września 2009 18:37
 

Zawiadomienie o zebraniu Oddzialu Warszawskiego PTNW

Email Drukuj PDF

Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych zaprasza na zebranie naukowe, które się odbędzie w sali Rady Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, pierwsze piętro, budynek im. prof. Wiesława Bareja 02-776 Warszawa, ul. Nowoursynowska 159

w dniu 20.11.2008 r. (czwartek) o godz. 11.00

 

Wykład na temat

„O operacyjnym leczeniu niektórych chorób kręgosłupa u psów – stan obecny i perspektywy”

wygłosi doc. dr hab. Jacek Sterna, Katedra Nauk Klinicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie.

 

Przewodniczący Oddziału PTNW,

prof. Arkadiusz Orzechowski

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 22:49
 

Uchwala 100/2008/IV KRLW w sprawie uchylenia uchwaly nr 97/2008/IV

Email Drukuj PDF

KILW/012/05/08


Przedstawiam Państwu Uchwałę NR 100/2008/IV Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 20 czerwca 2008 r. w sprawie uchylenia uchwały NR 97/2008/IV Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej w sprawie powstrzymania się lekarzy weterynarii od zawierania umów na wykonywanie badań monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt w tym zwalczania choroby Aujeszky’ego

Z wyrazami szacunku,
dr Tadeusz Jakubowski
Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej
tel. kom.: +48 504 02 80 65
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


 

 

UCHWAŁA NR 97/2008/IV Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 28 maja 2008 r.

w sprawie powstrzymania się lekarzy weterynarii od zawierania umów na wykonywanie badań monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt w tym zwalczania choroby Aujeszky’ego


Na podstawie art. 39 ust.1 pkt 2 i 13 w zw. z art. 10 ust.1 pkt 3 i ust. 2 pkt 3, 10 i 11 ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 187, poz. 1567 z późn. zm.), uchwala się, co następuje:


§ 1
Zobowiązuje się lekarzy weterynarii do czasowego powstrzymania się od wykonywania badań monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt, w tym zwalczania choroby Aujeszky’ego - do czasu nowelizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz.U. z 2007 r., Nr 121, poz. 842) poprzez dodanie art. 16 a w brzmieniu określonym w załączniku do uchwały.


§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 Sekretarz Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej
Marek Mastalerek


Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej
Tadeusz Jakubowski

Poprawiony: niedziela, 27 września 2009 16:36
 

przetarg na elektroniczne znakowanie psów

Email Drukuj PDF

Przetarg nieograniczony
http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/zamowienie.php?zamowienie=20994

Wartość zamówienia Poniżej 206 000 EURO
Rodzaj zamówienia Usługa
Data umieszczenia ogłoszenia na stronie Miasta 2008-06-20 , 15:03:02
I Zamawiający
Zamawiający Miasto Stołeczne Warszawa
- adres Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, woj. mazowieckie
- telefon (+48 22) 595-33-60
- faks (+48 22) 595-33-68
- adres internetowy http://www.um.warszawa.pl
Biuro Zamówień Publicznych
- adres Antoniego Corazziego 7, 00-087 Warszawa, woj. mazowieckie
- telefon (+48 22) 595-33-60
- faks (+48 22) 595-33-68
- adres internetowy http://www.um.warszawa.pl


Osoba upoważniona do kontaktów w sprawach proceduralnych Anna Pilarowska
- adres Biuro Zamówień Publicznych, Antoniego Corazziego 7, 00-087 Warszawa
- lokal 13 IV p.
- telefon (0-22) 595-33-69
Adres, pod którym można uzyskać specyfikację istotnych warunków zamówienia Biuro Zamówień Publicznych, Antoniego Corazziego 7, 00-087 Warszawa
- lokal 13 IV p.
Adres, na który należy przesyłać oferty Biuro Zamówień Publicznych, Antoniego Corazziego 7, 00-087 Warszawa
- lokal 13 IV p.
II Przedmiot zamówienia
Nazwa zamówienia
Świadczenie usług weterynaryjnych z zakresu elektronicznego znakowania psów, których właściciele zamieszkują na terenie m.st. Warszawy.
Opis zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług weterynaryjnych z zakresu elektronicznego znakowania psów, których właściciele zamieszkują na terenie m.st. Warszawy w niżej wymienionych dzielnicach (przedmiot zamówienia został podzielony na osiemnaście części):
- Bemowo (część 1). - Białołęka (część 2), - Bielany (część 3), - Mokotów (część 4), - Ochota (część 5), - Praga Południe (część 6), - Praga Północ (część 7), - Rembertów (część 8), - Śródmieście (część 9), - Targówek (część 10), - Ursus (część 11), - Ursynów (część 12), - Wawer (część 13), - Wesoła (część 14), - Wilanów (część 15), - Włochy (część 16), - Wola (część 17), - Żoliborz (część 18).
2.Znakowanie psów jest finansowane ze środków m.st. Warszawy i lecznica nie pobiera dodatkowych opłat za usługi będące przedmiotem zamówienia. Znakowanie elektroniczne dotyczyć będzie maksymalnie 1240 psów w każdej dzielnicy m.st. Warszawy z zastrzeżeniem, że ilość psów podana przez Zamawiającego jest wielkością szacunkową i może się zmniejszyć w zależności od potrzeb.
3.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może ubiegać się o udzielenie zamówienia na maksymalnie 3 części.
4.Szczegółowy opis zamówienia został określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Miejsce wykonania robót budowlanych, usług lub miejsce dostaw Warszawa Główny przedmiot (CPV) 85.20.00.00-1
Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej Tak
Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej Nie
Czy Zamawiający zamierza zawrzeć umowę ramową Nie
Czy Zamawiający zamierza ustanowić Dynamiczny System Zakupów Nie
Czy Zamawiający zamierza zastosować aukcję elektroniczną do wyboru najkorzystniejszej oferty Nie
Wartość lub zakres zamówienia (z uwzględnieniem wszystkich części i opcji, o ile dotyczy)
Nr
części Nazwa części Wadium części 1 Bemowo 0,00 2 Białołęka 0,00 3 Bielany 0,00 4 Mokotów 0,00 5 Ochota 0,00 6 Praga Południe 0,00 7 Praga Północ 0,00 8 Rembertów 0,00 9 Śródmieście 0,00 10 Targówek 0,00 11 Ursus 0,00 12 Ursynów 0,00 13 Wawer 0,00 14 Wesoła 0,00 15 Wilanów 0,00 16 Włochy 0,00 17 Wola 0,00 18 Żoliborz 0,00 Razem 0,00
Czas trwania zamówienia lub termin wykonania Data zakończenia: 2008-12-12
III Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym, i technicznym Wymagane wadium 0,00 zł.
Informacje dotyczące sytuacji wykonawcy oraz informacje i formalności niezbędne do oceny, czy spełnia on minimalne wymogi ekonomiczne, finansowe i techniczne Nie podlegają wykluczeniu z art.24 ust.1 i 2, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1
ustawy Prawo zamówień publicznych oraz:
1.oświadczą, że prowadzą działalność w co najmniej jednym zakładzie leczniczym dla zwierząt, na terenie dzielnicy m.st. Warszawy, której dotyczy oferta (odpowiednio nr części) lub w dzielnicy sąsiedniej (według podziału administracyjnego m.st. Warszawy).
2.Złożenie przez Wykonawcę w ofercie dokumentów i oświadczeń wymienionych w pkt 3. ogłoszenia będzie stanowiło podstawę do oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający sprawdzi z treści tych dokumentów i oświadczeń czy Wykonawca spełnia wszystkie ww. warunki.
3.Wykaz oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu:
3.1.Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy - wg wzoru określonego w załączniku nr 3 do SIWZ;
3.2.Oświadczenie o prowadzeniu działalności w zakładzie leczniczym dla zwierząt – wg wzoru określonego w załączniku nr 4 do SIWZ;
3.3.Aktualne zaświadczenie o wpisie do rejestru członków Izby Lekarsko - Weterynaryjnej, zgodnie z obowiązującymi przepisami (ustawą z dnia 21 grudnia 1990r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych - Dz. U. z 2002r. Nr 187, poz. 1567, ze zm.), dotyczące kierownika zakładu leczniczego dla zwierząt (wymienionego w oświadczeniu z pkt. 3.2.)
3.4. dokument potwierdzający wpis do ewidencji zakładu leczniczego dla zwierząt - aktualny wypis z Warszawskiej Izby Lekarsko - Weterynaryjnej – zgodnie z obowiązującymi przepisami, (ustawą z dnia 18 grudnia 2003r. o zakładach leczniczych dla zwierząt - Dz. U. z 2004 Nr 11, poz. 95), dla zakładu leczniczego wymienionego w oświadczeniu o którym mowa w pkt.3.2 ogłoszenia, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
IV Kryteria oceny ofert i informacje administracyjne
Kryteria oceny ofert
Cena 100 %
Warunki uzyskania specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz dodatkowych wyjaśnień Formularz można odebrać do dnia 2008-07-01
Cena: 0,00 zł.

Adres internetowy, pod którym można pobrać siwz: http://ogloszeniabzp.um.warszawa.pl/info.php?zamowienie=20994
Termin i miejsce składania ofert Oferty należy składać do dnia 2008-07-01 godzina 12:00 Miejsce: patrz wyżej (adres, na który należy przesyłać oferty) Termin związania ofertą 30 dni od ostatecznego terminu składania ofert Data, godzina i miejsce otwarcia ofert 2008-07-01, 14:00, w siedzibie Biura Zamówień Publicznych Urzędu m.st. Warszawy, ul. Corazziego 7, 00-087 Warszawa, w sali konferencyjnej na IV p.
V Inne informacje
Czy zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków UE? Nie
Data zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub przekazania do UOPWE

Poprawiony: środa, 02 grudnia 2009 14:25
 

Molekularne metody identyfikacji gatunków w systematyce

Email Drukuj PDF

Oddział Warszawski
Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych
zaprasza na zebranie naukowe, które się odbędzie
w sali nr 3, parter, budynek im. prof. Wiesława Bareja
02-776 Warszawa, ul. Nowoursynowska 159

w dniu 18.06.2008 r. (środa) o godz. 12.00


wykład na temat

„Molekularne metody identyfikacji gatunków w systematyce”

wygłosi doc. Dr hab. Tadeusz Malewski
Muzeum i Instytut Zoologii PAN, ul. Wilcza 64, 00-679 Warszawa

Przewodniczący Oddziału PTNW,

prof. Arkadiusz Orzechowski

 

Uchwała 97/2008 KILW w sprawie powstrzymania się lekarzy weterynarii od zawierania umów na wykonywanie badań monitoringowych

Email Drukuj PDF

KILW/012/03/08 


Szanowni Państwo,

Przesyłam Państwu uchwałę nr 97/2008/IV Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 28 maja 2008 r. w sprawie powstrzymania się lekarzy weterynarii od zawierania umów na wykonywanie badań monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt w tym zwalczania choroby Aujeszky’ego oraz projekt ustawy o zmianie ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej dotyczący art. 16 tej ustawy.

Zgodnie z art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych proszę o rozpowszechnienie treści uchwały wśród całego środowiska lekarzy weterynarii oraz dostosowanie się do uregulowania w niej zawartego.

Otrzymują:

 1. Pan Marek Sawicki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 2. Pani dr Ewa Lech, Główny Lekarz Weterynarii
 3. Pan Wojciech Wojtyra, Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 4. Członkowie Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 5. Członkowie Senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska
 6. Członkowie Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej – wszyscy
 7. Okręgowe Izby Lekarsko-Weterynaryjne – wszystkie
 8. Dziekani Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej – wszyscy
 9. Zakłady Higieny Weterynaryjnej – wszystkie
 10. Wojewódzcy Lekarze Weterynarii – wszyscy
 11. Powiatowi Lekarze Weterynarii – wszyscy
 12. Graniczni Lekarze Weterynarii – wszyscy
 13. Wojewodowie - wszyscy

 


Z wyrazami szacunku,

dr Tadeusz Jakubowski
Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

al. Przyjaciół 1 lok. 2
00-565 Warszawa
tel./fax: (+48 22) 628 93 35 
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
www.vetpol.org.pl

UCHWAŁA NR 97/2008/IV Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej z dnia 28 maja 2008 r.

w sprawie powstrzymania się lekarzy weterynarii od zawierania umów na wykonywanie badań monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt w tym zwalczania choroby Aujeszky’ego Na podstawie art. 39 ust.1 pkt 2 i 13 w zw. z art. 10 ust.1 pkt 3 i ust. 2 pkt 3, 10 i 11 ustawy z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych (Dz. U. z 2002 r. Nr 187, poz. 1567 z późn. zm.), uchwala się, co następuje:

§ 1
Zobowiązuje się lekarzy weterynarii do czasowego powstrzymania się od wykonywania badań monitoringowych chorób zakaźnych zwierząt, w tym zwalczania choroby Aujeszky’ego - do czasu nowelizacji ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej (Dz.U. z 2007 r., Nr 121, poz. 842) poprzez dodanie art. 16 a w brzmieniu określonym w załączniku do uchwały. 

§ 2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia. 
Sekretarz Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

Marek Mastalerek


Prezes Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej

Tadeusz Jakubowski

Poprawiony: niedziela, 27 września 2009 17:18
 

Sprawozdanie ze spotkania 16 lutego 2008

Email Drukuj PDF

Warszawa, 18 luty 2008 r.


L.Dz. 81/IV/2008

Nr klas. 40/01/IV/2008
Właściciele i Kierownicy
Zakładów Leczniczych dla Zwierząt

na terenie Miasta Stołecznego Warszawy

WszyscyW dniu 16 lutego 2008 r. odbyły się spotkania przedstawicieli zakładów leczniczych dla zwierząt z poszczególnych dzielnic Warszawy z reprezentującymi Radę Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej Prezesem dr Tadeuszem Jakubowskim, Sekretarzem dr Krzysztofem Anuszem i specjalistą ds. obsługi zakładów leczniczych dla zwierząt dr Michałem Traczem. Dyskutowano na temat podjęcia współpracy dotyczącej elektronicznego znakowania psów w tym utworzenia w dzielnicach konsorcjów zakładów leczniczych dla zwierząt, w celu wspólnego występowania w przetargach.

Zebrani zdecydowanie opowiedzieli się za podjęciem współpracy zakładów leczniczych dla zwierząt, która mogła by być w przyszłości kontynuowana w zakresie innych projektów dotyczących rynku usług weterynaryjnego Warszawy oraz wspólnego działania na innych płaszczyznach całego warszawskiego środowiska lekarzy weterynarii.
Na zakończenie Prezes Rady WIL-W podziękował licznie przybyłym przedstawicielom zakładów leczniczych dla zwierząt za aktywny udział w spotkaniach i wzajemną życzliwość obecnych co dobrze rokuje na przyszłość.


PREZES
Rady Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej
Dr n. wet. Tadeusz Jakubowski

Poprawiony: wtorek, 22 września 2009 22:38
 
Więcej artykułów…


Strona 10 z 11