Zapraszamy na konferencję dla lekarzy weterynarii „Kompetencje osobiste kluczowe w rozwoju zawodowym lekarza weterynarii. Jak uniknąć wypalenia zawodowego”

 

KIEDY: 10.12.2022 r.

godz. 10:00-14:00 (rejestracja start 09:30, lunch o 14:00-15:00)

GDZIE: Hotel **** Four Points by Sheraton Warszawa

 

Dla kogo:

‍Konferencja jest bezpłatna dla lekarzy weterynarii. Liczba miejsc ograniczona.

 

Kompetencje osobiste lekarzy weterynarii stają się równie ważne, dla wykonywania zawodu, co kompetencje stricte medyczne. Umiejętności osobiste mają wpływ nie tylko na współpracę z klientem, kooperację w zespole medycznym, ale rzutują też m.in.: na organizację czasu pracy, umiejętność łączenia życia zawodowego i prywatnego, kompetencje zarządzania emocjami, rozwiązywanie konfliktów, budowanie motywacji własnej i współpracowników.  

Podczas konferencji w gronie lekarzy weterynarii, praktyków, wykładowców akademickich, przedstawicieli samorządu lekarsko-weterynaryjnego będziemy rozmawiać na temat tego jak poza umiejętnościami medycznymi, kompetencje osobiste stają się coraz ważniejsze w praktyce profesjonalisty. Czy można osiągać równowagę w rozwoju osobistym i zawodowym lekarza weterynarii, by zawczasu zapobiegać wypaleniu zawodowemu. I czy może być to rozwijające i wzmacniające, zarówno zawodowo jaki i prywatnie.  

Dlaczego to tak ważne? Lekarze weterynarii, jako jedna z profesji medycznych, są zagrożeni wypaleniem zawodowym, częściej niż przedstawiciele innych zawodów. Mówi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W przypadku wypalenia zawodowego, którym są zagrożeni lekarze weterynarii, jest to szczególnie prawdziwe. 

Na zapobieganie i radzenie sobie z wypaleniem zawodowym składają się kompetencje osobiste, które można nazwać filarami dbania o siebie profesjonalnego medyka. By skutecznie zapobiegać wypaleniu zawodowemu i podnosić swoje kompetencje warto doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w obszarach: komunikacji interpersonalnej, budowania asertywnej postawy i komunikacji, zarządzaniu czasem, zarządzaniu stresem oraz współpracy w zespole. 

Wypaleniu zawodowemu można i trzeba zapobiegać, a jeżeli już profesjonalista znajdzie się na tej ścieżce, to można z niej zawrócić. Kluczowe w tym procesie jest budowanie ww. kompetencji osobistych. 

Dlatego warto wiedzieć czym kompetencje osobiste dla lekarza weterynarii są, jaką mają rolę w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu, czy i jak można je doskonalić i co dobrego podnoszenie kwalifikacji w tym obszarze nam przynosi. Więcej w tych tematach na konferencji. Zapraszamy!  

Konferencja jest objęta honorowym patronatem:

Krajowej Izby Lekarsko- Weterynaryjnej, Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej oraz  Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

 

Udział w konferencji dla lekarzy weterynarii jest bezpłatny.  Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy 

Link do rejestracji https://wiedza.comvet.pl/konferencja

Konferencja jest organizowana przez COMVET w ramach międzynarodowego Projektu Partnerstw Strategicznych eCOMVET pt. “Developing advanced communications competences among veterinary doctors” współfinansowanego z  Programu ERASMUS+ Unii Europejskiej.

 

Link:

https://wiedza.comvet.pl/konferencja

Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

ul. Nowoursynowska 159,
bud. 24, pok. 11,
02-776 Warszawa

Skontaktuj się z nami