Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej wraz z Zastępcami jest organem Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej prowadzącym postępowania w sprawach odpowiedzialności zawodowej członków samorządu lekarzy weterynarii za czyny sprzeczne z zasadami etyki i deontologii zawodowej oraz z przepisami prawnymi dotyczącymi wykonywania zawodu lekarza weterynarii.

 

Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej działa w oparciu o następujące akty prawne:

1. Ustawa z dnia 21 grudnia 1990 r. o zawodzie lekarza weterynarii i izbach lekarsko-weterynaryjnych. (Dz. U. 2009 Nr 93, poz. 767).

2. Kodeks postępowania karnego.

3. Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 29 lipca 1993 r. w sprawie postępowania dotyczącego odpowiedzialności zawodowej lekarzy weterynarii. (Dz. U. Nr 79, poz.371).

4. Kodeks Etyki Lekarza Weterynarii.

 

Istnieje możliwość kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z Sekretarzem Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej dr n. wet. Sylwią Rytych – tel. 609 593 100.

lek. wet. Michał Olszewski

Zastępcy:

lek. wet. Marcin Borowy

lek. wet. Paweł Deptuła

lek. wet. Mariusz Kaniewski

lek. wet. Joanna Kizowska

dr n. wet. Grzegorz Kotomski

lek. wet. Agnieszka Mazan

lek. wet. Emilia Morawska-Michalak

lek. wet. Piotr Siemieniuk

lek. wet. Ines Szotowska

dr Sylwia Rytych

tel.: 609 593 100
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

ul. Nowoursynowska 159,
bud. 24, pok. 11,
02-776 Warszawa

Skontaktuj się z nami